Jak lze přežít život s toxickým jménem? Tady je shrnutí ve dvanácti bodech, které jsem si odvodil na základě vlastní zkušenosti. Jsou to cenné rady, které jsem si draze zaplatil. Takže za ně teď nemusíte platit vy.
- Toxickým se může stát kdokoli a vůbec nemusí nic špatného udělat. Hlavní podíl na obecné toxicitě mají média a pomluvy. Toxicita je umělý produkt, nenechte se jím definovat.
- Hlavní je se z toho neposrat a nepáchat sebevraždu. Tím jen dáš za pravdu všem těm hyenám, co o tobě píšou všechny ty lži.
- Nikdy se nesnaž něco vysvětlovat a obhajovat se. Jen hlouběji zabředneš do bahna.
- Přijmi roli, která tě byla přiřčena, a ještě ji ironicky nafoukni, všechny rozhodíš ze zaběhlých vzorců. Pokud tě označí za monstrum, tancujte jako monstrum. Rozbijete jim tím scénář.
- Nepros o mediální prostor. Pro komunikaci s vnějškem si postav svůj vlastní kanál. Ať je to jen tvůj prostor.
- To, že je tvé jméno toxické neznamená, že jsi ty toxický. Ti skutečně toxičtí lidé o tom nikdy nepřemýšlejí. Z jejich pohledu jsou cajk.
- Udělej ze svého cejchu certifikát kvality.
- Stav na tom, co umíš a v čem jsi nejlepší
- Izolaci, kterou toxicita přináší, proměň v sebevzdělávání a odpočinek před budoucí cestou.
- Choď zpříma a po hlavních cestách. Dívej se lidem do očí.
- Věř v sebe. Klidně i nekriticky a kašli na to, co říkají ostatní
- Pokud chceš pomoci, obraťte se na mě. Klienty si vybírám a jsem nejdražší na trhu, ale nikdy toho nebudeš litovat.

